NEREX
close button

Каталог продукції

Написати директору

Принцип реагентної та безреагентной фільтрації

Принцип реагентної та безреагентной фільтрації

Реагентний спосіб очищення води передбачає хімічний спосіб впливу, за допомогою реагентів, від розчинених в ній неорганічних речовин. Найбільш поширені з них: перманганат калію, озон, хлор (окислювачі), гідроксид натрію, сода, вапно (підлужуючі речовини), соляна і сірчані кислоти.

Як правило, реагентний метод очищення застосовується в комплексі з попередньою механічною фільтрацією і подальшою біологічною. Хімічна обробка здійснюється з урахуванням необхідного ступеня очищення води і концентрації різних домішок. Вступаючи в реакцію з домішками, реагенти утворюють нерозчинний осад, зменшуючи кількість нерозчинних речовин у воді до 95% і до 25% розчинних, після чого нерозчинний осад видаляється з води.

З метою пом'якшення води застосовується реагентний спосіб очищення за допомогою іонного обміну, принцип дії якого полягає в нейтралізації солей жорсткості, іонів кальцію та магнію. Іонообмінна смола, будучи високомолекулярним нерозчинним з'єднанням, пропускаючи жорстку воду, поглинає іони кальцію і магнію, в той же час віддаючи містяться в ній іони натрію. Таким чином змінюється концентрація солей, а їх склад. Наявність карбонату натрію в складі обробленої води знімає жорсткість, тобто відбувається пом'якшення вихідної води.

Спосіб реагентної очистки із застосуванням таблетованій солі (в складі хлорид натрію 99,8%) — один з найбільш вживаних і доступних реагентних способів пом'якшення та очищення води.

На ринку України популярні такі виробники реагентних завантажень, як:

- The Dow Chemical Company (в складі якого Rohm and Haas Company і виробник зворотньоосмотичних мембран Filmtec) представляє відомі марки реагентів — DOWEX MARATHON, DOWEX HCRS/S і AMBERLITE, що застосовуються для пом'якшення, за допомогою видалення солей жорсткості.

- LanXess (Bayer AG Corp.) Німеччина — реагент LEWATIT, Purolite International Limited (Великобританія) — реагент PUROLITE C100 і PUROLITE C100E — по ефективності ці продукти для фільтрації можна порівняти з маркою Dowex Marathon HCRS/S, незначно відрізняючись в ціні і функціональності.

- ECOMIX A і ECOMIX C — ідеальний варіант для свердловин, очищення артезіанської води, багатоцільове використання, одночасне пом'якшення, видалення марганцю і заліза.

Безреагентні способи очищення виробляються без участі хімічних реагентів, використовується процес окиснення іонів заліза і марганцю, розчинених у воді. Засипка служить каталізатором реакцій окислення, перетворюючи з'єднання заліза і марганцю в осад. Нерозчинний осад при зворотному промиванні потрапляє в каналізацію.

Найпоширеніші безреагентні завантаження:
- BIRM — використовується для видалення розчинених у воді марганцю і заліза;
- CENTAUR — видаляє залізо, марганець, сірководень;
- PUROLOX — зниження в складі води розчиненого заліза, кольоровості і каламутності води.
 

nerex authorization

ВХІД В ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

nerex registration

реєстрація

Зворотній дзвінок

НАПИСАТИ ДИРЕКТОРОВІ

СТАТИ ПАРТНЕРОМ

ЗАМОВИТИ ТОВАР

купить комплект

Комплект

1

ЗАБРОНЮВАТИ ЗАЛИШКИ

minus 1 plus